1950'den bugüne

ARY Grup, inşaat, turizm ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler topluluğudur. Grubun temelleri 1950 yılından itibaren kendi adına inşaat sektöründe faaliyet göstermiş olan Ali Rıza Yılmaz tarafından atılmıştır. Aile içi katılımlarla beraber grubun ilk şirketi olarak 1979 yılında kurulan Yılmazlar İnşaat ve Tic. A.Ş.'nin ismi 1985 yılında Ali Rıza Yılmaz İnşaat ve Tic. A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Sonraki yıllarda, değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin de katılımıyla 8 şirketten oluşan bir topluluk haline gelen ARY Grup, yaklaşık 600 çalışanı ile sağlıklı büyüme stratejisini çağdaş ve bilimsel yöntemlerle sürdürme gayretleri içerisindedir.

Faaliyet Alanlarımız
KURUCUMUZ


1926 yılında Rize şehrinde doğan Ali Rıza Yılmaz, ilkokulu bitirdikten kısa bir süre sonra iş hayatına atıldı ve 15 yaşındayken marangoz olan babasının yanında çırak olarak çalışmaya başladı. Marangozluk mesleğinin ardından inşaat sektöründe önce düz işçi olarak daha sonraları ise kalfa ve taşeron olarak çalışmaya başladı.

1945 yılında Makbule Hanım ile evlenen Ali Rıza Yılmaz’ın, Nurten, Hızır, Süleyman, ve Orhan adında dört tane çocuğu oldu. 1949 yılında tüm aile ile İstanbul’a taşındı.

Ülkemizin çeşitli şehirlerindeki inşaatlarda edindiği bilgi, birikim, ve çevre ile birlikte yavaş yavaş ortaklarıyla birlikte inşaat sektöründe müteahhit olarak taahhüt işlerine girmeye başladı. 1979 yılında İstanbul’da akrabaları ile birlikte Yılmazlar İnşaat ve Tic. A.Ş.’yi kurdu ve bu şirketin ismi daha sonraki yıllarda Ali Rıza Yılmaz İnşaat ve Tic. A.Ş. olarak değiştirildi.

1993 yılında vefaat eden Ali Rıza Yılmaz’ın ardından, genç yaşta babalarının şirketinde çalışmaya başlamış olan oğulları, firmanın yönetimini oluşturdu. Önceleri sadece inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket, daha sonraları başka alanlara da yatırım yaparak, kurucusunun gurur duyacağı şekilde sağlıklı gelişimini sürdürmektedir.